#1 2008-11-14 21:05:46

Kiyo

Surya, ?

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 72
Punktów :   

Nocne targowisko

<strona w budowie>

Offline

 

#2 2008-11-29 23:30:49

Shi

Nowy użytkownik

Skąd: Home sweet Home
Zarejestrowany: 2008-11-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nocne targowisko

Gdy zapadał zmierzch, miejsce to tętniło życiem. Tak było i dziś..Poprzez tłum spieszących sie we wszystkie strony kupców i handlarzy przeciskał się niski chłopiec...Widać było ,ze się gdzieś spieszy...W ręce trzymał jedną zlotą monetę:"Muszę ją mądrze wydać" Pomyslał mocno ściskając krążek w dłoni. Jego bystre oczy dokładnei lustrowały każde stoisko, by wypatrzeć tą jedną jedyną rzecz jaką chciał mieć..:"Jest!" Krzyknął nagle uradowany:"Pióro Feniksa!" Na jednym ze straganów widniało długie, płonące pióro feniksa zamknięte w złotej klatce:"Musze go mieć! Obiecałem handlarzowi.." Chlopiec dorabiał sobie jako pomocnik starek kupca, który w zamian za wynegocjowanie niższej ceny na towar, który potem sprzedawał drozej dawał mu jedzenie. Chłopiec bez wahania podszedł do stoiska;"Przepraszam..Chciałbym to pióro feniksa..Moja babcia choruje na rzadką chorobę i tylk oono moze ja uleczyć..a mam tylko jedna złotą monetę bo jestesmy biedni.." W oczach chłopca pojawiły sie łzy...

Offline

 

#3 2008-11-30 14:47:49

Kiyo

Surya, ?

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 72
Punktów :   

Re: Nocne targowisko

Kobieta stojąca przy straganie spojrzała na biednego chłopca. - Oh... Dobre dziecko... To pióro jest bardzo drogie i rzadkie, nie mogę sprzedać ci go tylko za jedną monetę... Ale... - powiedziała, grzebiąc chwilę w koszu stojącym pod straganem. - Mam tutaj mikstury na różne choroby przygotowane przez wiedźmy z wioski... Chętnie sprzedam ci jedną za monetę. Na co twoja babcia choruje...? Mamy tu również pył rusałek, dobry na rzadkie choroby, włosy jednorożców, któr również stosuje się przy różnego rodzaju schorzeniach, wodorosty hydr, smocze łuski... - zaczęła wymieniać, rozkładając wszystko na ladę...

Offline

 

#4 2008-11-30 19:51:10

Shi

Nowy użytkownik

Skąd: Home sweet Home
Zarejestrowany: 2008-11-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nocne targowisko

"Eeeee" Chłopiec nie wiedział co zrobić..Stał teraz przed wielkim dylematem:"Dobra Pani...Lekarz babci nei mówił m ico to za choroba..Powiedział tylko że mam przynieść pióro Feniksa i sie śpieszyć" Jego głos stawał sie coraz bardziej trzesący a sam był bliski aktorskiemu płaczu:"Mam jeszcze to.." Dorzucił i wyjąl z kieszeni sześć kolejnych złotych monet:"To oszóstwo.." Pomyślał:"Ale gdy tego nei zrobię, pójdę spać głodny..." Chłopiec miał dar zamiany pewnych przedmiotów np: jak kamieni w drogocenne kroszce takie jak złoto czy kryształ..Nie uzywał tej umiejętności, gdyś nei znosił kłamastwa i oszostwa...Ale tym razem nie miał wyjścia...Nagle zawahał sie przed swoją decyzją:"Dobra pani! ja pani wszystk owyjaśnię! Obiecałem to pióro kupcowi, a on obiecał, że da mi w zamian kolację..Nie jadłem od trzech dni.." Tym razem nei wytrzymał..Rozpłakal sie jak małe dziecko...

Offline

 

#5 2008-12-01 15:55:32

Kiyo

Surya, ?

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 72
Punktów :   

Re: Nocne targowisko

Kobieta patrzyła na niego oniemiała, nie mogąc uwierzyć w to, że chlopiec ją oszukał, ale także była wzruszona jego biedotą. - Nie możesz oszukiwać ludzi, dziecko, nawet za cenę śmierci! Los kiedyś odpłaci ci za to z nawiązką... - powiedziała, jednak pogłaskała go po głowie, wygrzebując z kieszeni kilka złotych monet. Dała mu je w dłoń, po czym powiedziała - Masz tutaj, starczy ci na dobre jedzenie. Widzisz ten stragan? - zapytała wskazując stragan starszej kobiety, która teraz machała w jej stronę. - Idź tam i kup sobie coś do jedzenia... I broń boże nie oszukuj już ludzi!

Offline

 

#6 2008-12-07 19:44:11

Shi

Nowy użytkownik

Skąd: Home sweet Home
Zarejestrowany: 2008-11-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nocne targowisko

"Dziękuję dobra pani!" Powiedział poczym pobiegł w stronę wskazanego stoiska:"Bardzo prosze coś do jedzienia!" Wydukał poczym podał monety kobiecie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl